zaloguj się w panelu klienta

Wypróbuj za darmo

Młody chłopak i starszy mężczyzna
06 maja 2023

Brain Lies - nasza metoda

Nauka języków obcych staje się coraz bardziej popularna i powszechna w dzisiejszych czasach. Zapewne wasi rodzicie pewnie ciągle wam powtarzali, kiedy byliście jeszcze dziećmi ,,Córko, Synu ! Ucz się języków. To twoja przyszłość”- no tak spoko, trudno się z tym nie zgodzić. Większość młodych ludzi idących na studia ma świadomość, że bez znajomości języka angielskiego może być ciężko o dobrą pracę, o awans, czy o inne profity. Nie pozostaje wątpliwością, że znajomość języka angielskiego przydaje nam się w życiu, choćby tylko na wakacjach za granicą. Gdziekolwiek się nie znajdziemy (Lotnisko, Dworzec kolejowy i autobusowy, Sklepy z pamiątkami), niemalże wszędzie znajdziemy informację po angielsku.Mózg i jego części odpowiedzialne za poszczególne rzeczy

Ok, więc już wiemy, że nauka np. języka angielskiego ma sens i nie traci go bezapelacyjnie ! Ale wróćmy jeszcze do tego co w przeszłości mówili nam nasi rodzice.

Wszystko fajnie, ale brakuje 2 słów ,,Córko, Synu ! Ucz się języków skuteczną metodą”.

Ha ! no właśnie, tyle słowem wstępu, przejdźmy zatem do konkretów.

Być może już słyszeliście o kilku metodach nauczania angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego czy też innego języka. Najpopularniejsze do nauki angielskiego to metoda Berlioza i metoda Callana. Choć spotykają się z dużą krytyką, wiele szkół językowych wciąż korzysta z tych metod. Coraz większą popularnością cieszą się metody TPR (total physical response) i CLL (community language learning), opierające się na sferze fizyczno- psychicznej. Istnieje również wiele innych metod, o których nie będę wspominał, a o których słyszeliście, ale czy słyszeliście o naszej metodzie ,,Direct and Soaked” i ,,Brain Lies” ?

Pewnie nie, zatem przyjrzyjmy się na czym to polega.

Wyjaśnijmy sobie najpierw dosłowną terminologię. Direct- bezpośredni, soaked- przesiąknięty, brain lies- kłamstwa mózgu. Sposób ,,Direct” nie jest niczym nowym i stosuje tę metodę wiele szkół, i wykorzystuje Callan, polega ona na bezpośrednim kontakcie z językiem przez słuchacza i odpowiadaniem na pytania. My na początku tłumaczymy słuchaczowi ( w zależności od poziomu) na język ojczysty. Z czasem jednak ograniczamy się wyłącznie do języka którego nauczamy. ,,Soaked”, czyli przesiąkanie, polegające na tym, że poprzez systematyczne powtarzanie, słowa w obcym języku nabierają podświadomy sens, i z czasem metoda eliminuje u kursanta nawyk wewnętrznego tłumaczenia, a wyrabia nawyk automatycznego feedbacku w danym języku. Brain Lies, czyli kłamstwa umysłu to analogiczna metoda do poprzednich, która wykorzystuje uwarunkowania ludzkiego mózgu do zapamiętywania. Opiera się na manipulacji i indoktrynacji językowej. ,,Kłamstwo powtarzane 100 razy dziennie staje się prawdą” zapewne większości z was znany cytat. Przy nauce języka angielskiego czy innego języka obcego nowe słówko jest w pewnym sensie kłamstwem dla waszego mózgu . Weźmy sobie przykład. Wyobraźcie sobie, że spacerujecie sobie ładną polaną i nagle widzicie pięknego konia i co myślicie w pierwszej chwili, zapewne w ojczystym języku ,,O jaki piękny koń” co jest prawdą dla mózgu, a nie ,,Aww, what a pretty horse” ,czy ,,OO Das ist schön Pferd”, albo ,,Mamma mia, es el caballo bonito”, albo ,,Quel beau cheval” co dla mózgu oznacza kłamstwo, więc i również w sferze świadomej nie ma to żadnego sensu. Jednakże regularne powtarzanie zwrotu w danym języku, sprawi, że owe ,,kłamstwo" stanie się prawdą i co najważniejsze w nauce języka, na tyle utrwali się w podświadomości, że nie zostanie zapomniane. Na pewno pamiętacie jak wypowiadaliście pierwsze słowa w ojczystym języku - ofc, że nie pamiętacie ;), ale na pewno zanim powiedzieliście pierwsze słowo ; tata czy mama, wasi rodzice powtarzali wam 100, 200, 300 (..) razy ,,powiedz mama/tata". Działa to dokładnie taka samo, kiedy chcemy nauczyć się choćby języka angielskiego. Właśnie w ten sposób uczymy się skutecznie języka obcego, poprzez regularne, ciągłe powtarzanie nowych słówek i zwrotów, aż do podświadomego zapemiętania.Zamyślona dziewczyna a za nią obraz pokazujący o czym myśli

Ok. Przybliżyliśmy wam naszą metodę, ale jak oddziałuje ona na kursanta : ?

- Wyrabia automatyczny feedback w obcym języku.

- Eliminuje strach przed niepoprawnością wypowiedzi.

- Wykształca pełną swobodę wypowiadania się.

- Pozbawia z czasem nawyku wewnętrznego tłumaczenia.

- Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, kursant nie cofa się.

- Język obcy staje się sensowny i zrozumiały dla umysłu.

Właśnie dlatego bezpośrednie przesiąkanie, poprzez regularne językowe okłamywanie umysłu jest tak skuteczne. Przejawia się to szczególnie na wielu emigrantach, którzy zmuszeni byli nauczyć się języka obcego, żeby normalnie funkcjonować. Dlatego będąc za granicą uczymy się lokalnego języka znacznie szybciej.- więcej w kolejnym artykule.

Reasumując nasza metoda ,,Direct and Soaked” i ,,Brain Lies” uczy w sposób bezpośredni, powtórkowy, zmysłowy, manipulacyjny. O tym, że jest to metoda skuteczna, przekonał się sam założyciel szkoły WOL.

Spróbuj i Ty nauczyć się języka angielskiego lub innego niezawodną metodą Z NAMI . Dołącz do nas, Zapraszamy !

 

Sebastian Ostrowski

WOL

 

 <<< Powrót

Copyright © 2023 | Wolschool | Stworzono i wykonano w kreatorze Webwave | Google icons by Icons8

Napisz wiadomość do biura obsługi klienta wolschool

Sebastian Ostrowski Wolschool

ul. Marca Polo 45/6, 51-504 Wrocław

NIP : 8992530448 REGON : 526105980

Przejdź do instagrama Wolschool
Przejdź do facebook Wolschool

Języki

 

🇬🇧 Angielski 

🇩🇪 Niemiecki 

🇪🇸 Hiszpański 

🇫🇷 Francuski 

🇵🇱 Polski 

🇳🇴 Norweski 

🇸🇪 Szwedzki 

🇩🇰 Duński 

🇳🇱 Niderlandzki 

Przedmioty

 

🇵🇱 Język polski

📐 Matematyka

💡 Fizyka

⚗️ Chemia

🌳 Biologia

🌍 Geografia

🏛️ Historia

👨‍👩‍👧‍👦 WOS

💻 Informatyka