idź do Facebook WOL
Idź do Instagram WOL
Wyślij email
WOL World of Learning

Zapisz się

Zapytaj o kurs

Wyślij email
Tablica z napisem English for Beginners - Angielski dla początkujących
24 sierpnia 2023

Pierwsze kroki z językiem angielskim

  1. Znasz już siebie ? Bardzo dobrze, to najważniejsze. Zagospodaruj swoim czasem tak, abyś mógł/mogła się skupić na nauce. Zadbaj, żeby nie rozpraszały cię żadne czynniki zewnętrzne. To ma być czas wyłącznie dla ciebie.   

 

  1. Postaraj się uczyć języka codziennie, nie za długo. Jeśli nie jesteś w stanie codziennie to chociaż spróbuj 5x w tygodniu. Nauka języka wymaga codziennej praktyki. Poświęć 25-50 minut. Dłużej nie ma sensu. Nasz mózg przestaje się koncentrować po tym czasie i dalsza nauka nie jest już tak efektywna. Przygotuj się na kryzys, bo na pewno prędzej czy później cię dopadnie. Wtedy zwolnij, nie wymagaj zbyt wiele od siebie. Na spokojnie powtórz sobie wszystko, a potem jedź dalej.

 

  1. Najlepsza nauka to nauka na błędach. Nie da się nauczyć języka obcego nie popełniając błędów. Przeanalizuj swoje błędy na spokojnie. Sprawdź co sprawia Ci największą trudność i popracuj nad tym. Nie denerwuj się jak nie idzie. To normalne na początku. Najważniejsze to nie bać się popełniać błędów i z czasem wyciągać wnioski i eliminować drobne niedociągnięcia. Pamiętaj ! Nic, nigdy nie jest idealne.

 

  1. Korzystaj z atrakcyjnych materiałów dydaktycznych. Niech będą to materiały w postaci audio, video, dokumentów elektronicznych. Zawsze porządek i estetyczny wygląd zachęcają do zapoznania się z treściami zawartymi w danym dokumencie. Postaraj się trzymać te materiały na widoku, aby można było sobie z łatwością o nauce przypomnieć.

 

  1. Jeśli masz taką możliwość, wygospodaruj kawałek ściany w swoim pokoju. Przyczep trudne zwroty czy wyrażenia. Pozwól swoim zmysłom oswajać się na spokojnie z nowościami. Nie ma pośpiechu. Co za dużo to nie zdrowo

 

  1. Ustaw swój komputer i telefon na język angielski. Już na pewno wiesz jak posługiwać się tymi urządzeniami. Ułatw sobie kontakt z językiem angielskim. Prawdopodobnie codziennie korzystasz z tych urządzeń. Dlaczego by nie połączyć tego z angielskim ? Na pewno sobie poradzisz.

 

  1. Monitoruj swoje postępy. Przemyśl jaka jest najskuteczniejsza metoda. To jest bardzo ważne, ponieważ chcemy nauczyć się języka efektywnie. Słuchanie oglądanie ? A może czytanie i pisanie ? Wszystko zależy od Ciebie. Postaw na skuteczny sposób

 

  1. Raz albo dwa razy w tygodniu, podejdź totalnie luźno do tematu i spróbuj poczytać, posłuchać, czy obejrzeć coś co cię interesuje w języku angielskim. Nie przejmuj się jeśli czegoś nie rozumiesz. Nie musisz się tego wszystkiego uczyć. Ważne żeby twoje zmysły oswajały się z językiem.

 

  1. Chwal się swoimi postępami przyjaciołom, rodzinie, znajomym. Niech Cię zachęcają i motywują do dalszej pracy. Będzie Ci to bardzo potrzebne kiedy nadejdzie pierwszy kryzys i kiedy spadnie motywacja. Przełam to i na pewno dasz radę !

 

Sebastian Ostrowski

WOL

 

 <<< Powrót

wyślij email do WOL

Sebastian Ostrowski Wolschool

ul. Marca Polo 45/6, 51-504 Wrocław

NIP : 8992530448 REGON : 526105980

idź do instagram WOL
przejdź do facebook WOL
WOL World of Learning

Dorośli 🙎🙎‍♂️

Młodzież 🤷🤷‍♂️

Dzieci 👫

WOS 👨‍👩‍👧‍👦

Historia 🏛️

Geografia 🌍

Biologia 🌳

Chemia ⚗️

Niderlandzki 🇳🇱

Duński 🇩🇰

Szwedzki 🇸🇪

Norweski 🇳🇴

Polski 🇵🇱

Włoski 🇮🇹

Francuski 🇫🇷

Hiszpański 🇪🇸

Niemiecki 🇩🇪

Angielski 🇬🇧

Język polski 🇵🇱

Płatności 💳

Cennik 💰

O nas

Języki

Korepetycje

Kursy